czyszczenie filtra dpf cena

Czyszczenie i regeneracja filtra DPF

Zdaniem wielu właścicieli pojazdów wyposażonych w silniki wysokoprężne diesla filtr cząstek stałych DPF to prawdziwa zmora, której częste zapychanie się podnosi koszty eksploatacji pojazdu i odbiera przyjemność z jazdy. Czym jest filtr DPF? Jaka jest cena jego czyszczenia i regeneracji? Czy prawidłowo wyczyszczony filtr DPF może ulec ponownemu zapchaniu? Na te i wiele innych pytań dotyczących najpopularniejszego, a zarazem najbardziej znienawidzonego przez kierowców filtra cząstek stałych odpowiadamy poniżej.

Czym jest filtr DPF? 

Filtr DPF to część układu wydechowego samochodów z silnikiem wysokoprężnym, której zadaniem jest usuwanie sadzy z emitowanych do atmosfery spalin. W trakcie jazdy spaliny przechodzą przez filtr, w którym zatrzymywane są cząsteczki stałe. Te z kolei są samoczynnie wypalane podczas szybkiej jazdy. Stąd powszechne wśród właścicieli samochodów z silnikiem diesla przekonanie, że samochód od czas do czasu należy „przegonić”. Głównym celem takiego działania jest umożliwienie wypalenia się cząstek stałych zalegających w filtrze, co zapobiega jego zapychaniu. Jeśli cząsteczki stałe nie będą wypalane regularnie może dojść do zapchania filtra. Z tym problemem borykają się przede wszystkim kierowcy poruszający się głównie w ruchu miejskim. Zapchany filtr DPF można skutecznie wyczyścić i zregenerować, a użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu z pewnością nie zapcha się ponownie.

Regeneracja filtra DPF – czy cena zwala z nóg? 

Wśród wielu posiadaczy dieslów panuje przekonanie, że czyszczenie DPF jest bardzo drogie. W praktyce cena wyczyszczenia standardowego filtra nie przekracza 430 złotych brutto. Niemniej jednak montaż i demontaż filtra może być kłopotliwy i skutecznie zniechęcać do regularnej regeneracji tego podzespołu. Dlatego też, kiedy sytuacja zmusi nas do czyszczenia filtra DPF zadanie to najlepiej powierzyć specjalistom, którzy ocenią sprawność podzespołu i przeprowadzą jego regenerację z zachowaniem najwyższych standardów pracy. Prawidłowo przeprowadzona regeneracja filtra DPF przekłada się na przywrócenie części wysokiej sprawności przy jednoczesnym zachowaniu oryginalnych parametrów technicznych podzespołu. Zabieg ten w żaden sposób nie wpłynie na konieczność regularnego czyszczenia filtra, o ile ten będzie użytkowany zgodnie z zaleceniami producenta.

Doktor DPF: Jak czyścimy filtry DPF?

Czyszczenie filtrów cząstek stałych to nasza specjalność. Filtry czyścimy ekologicznie i legalnie, z gwarancją i raportem sprawności. Wyróżnia profesjonalizm, skuteczność i konkurencyjna cena, do której dodajemy darmową wysyłkę zregenerowanej części. Jak to się dzieje, że zapchany filtr DPF powraca do pełnej sprawności?
Filtry DPF czyścimy przy użyciu innowacyjnej technologii hydrodynamicznej. Wieloletnie doświadczenie w branży oraz tysiące zregenerowanych filtrów potwierdzają, że wiry tworzone przez wodę najskuteczniej czyszczą i usuwają cząstki stałe z wnętrza filtra. Wraz z wodą do wnętrza filtra wprowadzamy specjalistyczne detergenty, które skutecznie czyszczą, jednocześnie nie narażając wrażliwej struktury wewnętrznej filtra na uszkodzenia. To wszystko pozwala nam usunąć aż 98,5% osadów w postaci popiołu, sadzy oraz innych cząstek metalicznych.
 
Właścicieli pojazdów z silnikiem wysokoprężnym zainteresowanych regeneracją filtra DPF zachęcamy do kontaktu. Każdy z Państwa otrzyma od nas drobiazgowy raport potwierdzających sprawność zregenerowanego podzespołu. W zdecydowanej większości przypadków jesteśmy w stanie przywrócić DPF do stanu niemal nowego podzespołu, i to za cenę nieporównywalnie niższą od ceny zakupu nowego filtra. Zapraszamy!
Doktor DPF
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.